ravimid ja päike (solaarium) 02.01.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Võtan hetkel tablette (Nolicin 400 mg), mille saatelehele on kirjutatud, et ravi ajal tuleb vältida päikese käes olemist. Ilmselt siis ka solaariumis käimist :) Aga kui ruttu pärast viimase tableti võtmist võiks jälle solaariumisse minna? Kas näiteks 20 tundi viimasest tabletist oleks piisavalt pikk vahe või peaks ikka kauem ootama? Ja kas suvisel ajal peaks ravimite tarvitamise puhul, millel on selline märge (sest neid tundub päris palju olevat!), tõesti toas istuma või on sellise hoiatusega siiski ainult päevitamist silmas peetud?

Ette tänades!

Caren

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ravimite kasutujuhendid peavad olema täpsed. Nolicini puhul öeldakse: Ravi ajal hoiduda otsese päikesevalguse eest. Seda selleks, et ravim suurendab naha tundlikkust päikesevalgusele ja võite saada põletuse. Seega soovitan tõesti ravi ajal mitte päevitada päikese käes. Ka ingliskeelses kirjanduses soovitatakse vältida otsest päikesevalgust. Solaariumi ei mainita, seda oleks kindlasti tehtud, kui asi oleks nii tõsine. Solaariumi lampide valgus ei sisalda ka rida päikesele omaseid kahjulikke kiirgusi.

Kalle Kurvits