Uued ravimid 21.12.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere

1. Tunnen huvi, kas on olemas/tulemas uusi RA ravimeid. Tarvitan praegu

salazopyrini, plaquenili, methotreksati, prednisoloni, (diklofenakki).

2. Tursamaksaõli toidulisand leevendas vaevusi tõesti niipalju,

et sain valuvaigistid täiesti ära jätta. Võibolla oskate soovitada

veel repseptiväliseid vahendeid, mida tasuks teada, et oma edaspidisi

kannatusi vähendada.

Need peaksid olema peale määrimiseks või sisse võtmiseks vms.

Heinapepre vanni tegemine on liiga aega ja vaeva nõudev, et seda ette

võtta ja ma hästi ei usu ka sellesse. Pos. mõju peaks olema pikemaajalisem

kui 1 tund.

Rahulikke jõule.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Uued ravimid, mis turule ilmuvad, tutvustatakse esmajärjekorras arstidele. Teile on määratud korraga eri tüüpi RA ravimid, st. kompleksravi ja selle määramine on ainuüksi arsti pädevuses. Üldiselt võin öelda, et uusi ravimeid tuleb pidevalt ja olen kindel, et teid ravitakse kaasaja tasemel. Enam tuleb uusi just mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite klassis (nagu diclofenac). Võiks nimetada Vioxx, Celebrex. Samas ei ole uuematel ravimitel haigekassa 90%-list soodustust ja sageli tuleb sellega arvestada.

Tursamaksaõli glükoosamiiniga võiks tarvitada edasi.

Vaevuste leevendamiseks võiks sobida PAPS-20, see on Eestis leiutatud ja toodetav (Massuno) vedelravim, mis sisaldab agaavi, sirelit, taruvaiku ja alkoholi.

Näidustused: närvi-, liigese-, kõõluse- ja lihasepõletikud, radikuliit, artriit, polüartriit, ishias, bursiit, podagra, reumaatiised haigused, põsekoopa-, kurgumandlite ja keskkõrva põletik, nohu, bronhiit.

Kantakse haigele kohale õhukese kihina soovitavalt 3-4 korda päevas. Ägedate valude korral sagedamini. Võib kasutada koos teiste rohtude ja valuvaigistitega. 50ml pudel maksab ca 70EEK (on kahjuks 18% käibemaksuga), retseptita.

Kalle Kurvits