raseduse ajal ravimi toime. 02.10.08 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Ma pole küll kindel, kas küsimus läheb täpselt õige teema alla, kuid proovin siiski, kuna tegu on siiski meditsiinilise ravi ja ravimitega. Olen kuulnud palju vastatakaid arvamusi, seega on soov küsida üle asjatundjalt, kellelt saab ehk kindlama vastuse.
Nimelt, kas tohib teha keemilist koorimist (akne ravimiseks) teist kuud rase olevale inimesele. Tegu on naha pindmise koorimisega, seda tehakse SKIN TECH Easy Phytic Solution lahusega, mille koostisesse kuuluvad glükool-, piim- ja mandelhapped ning füthape. Seega, kas need eelnimetatud ained on süsteemsesse vereringesse sattudes lootele ohtlikud või mitte?

Ettetänades,
Inge

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Esitage küsimus oma rasedust jälgivale arstile.

Kalle Kurvits