ainevahetus 19.11.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.

Kas saate soovitada midagi,mis tõepoolest kiirendaks ainevahetust.Olen realist,ega usu TV-s ja kataloogides pakutavatesse "imelistesse rasvapõletajatesse".Kannatan pidevalt kõhukinnisuse all ja natuke ( 10 kg) võiks ka alla võtta.Mulle on perearst soovitanud ainevahetust ergutada,kuna see pidi olema aeglane,aga kuidas seda teha,ta öelda ei osanud.

Tänan Teid!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Ei usu ise ka nendesse imerohtudesse.

Soovitust anda teile on aga lihtne kuna olen ise selle metoodika järgija:

Sööge rohket madalakalorsusega (alla 100 Kcal/100g) toitu ja vajadusel tarvitage lahtistavaid teesid. Paljud teesegud (Figura) sisaldavad lahtistava komponendina sennat või paakspuukoort, mis ergutavad soolestikku ja ka ainevahetus kiireneb. Kui ei aita teed, julgen soovitada Guttalaxi. Dieetide kõrvalhädaks ongi sagedasti kõhukinnisus. See on minu arust vale kui kaalu alandamiseks nälgida. Arvan, et tuleb süüa palju ja võimalikult madala kalorsusega toitu. See hoiab ainevahetuse töös ja annab ka seedeorganitele tegevust. Tabletikasutajatele aga pakuksin Fukumereen tablette, see Eestis tehtud vetikapreparaat sisaldab looduslikku joodi. Jood on tähtis levotüroksiini sünteesiks organismis. Levotüroksiin on põhiline ainevahetust reguleeriv hormoon meie organismis.

Olen varasemates kommentaartides ka toidu kalorsuse teemat käsitlenud.

Kalle Kurvits