Taaskord kõhulahtisus ja pillid 20.03.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere taas!
Kasutan selliseid pille nagu Regulon. Ning jah ma mõtlesin Depo-Proverat. Kas sain õigesti aru, et see kolmeks kuuks tehtav süst on vaid üks apmull?
Ette tänades Maria

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Otsest vihjet kõhulahtisuse tekkele just Reguloni süül ravimi infost ei leia. Küll aga on öeldud, et
...kui oksendate 3...4 tunni jooksul pärast tableti võtmist, võib olla tableti mõju vähenenud.
See tähendab sisuliselt, et selle aja jooksul on tablett imendunud ja kui kõhulahtisus on hommikul peale õhtust võtmist, siis arvan, et toime vähenemise ohtu pole.
Võib olla on annus suur või olete ülitundlik. Kui annus on suur, siis on ometi suurem kindlus, et on ka toime, aga tasuks kaaluda ravimi vahetust oma arstiga. On palju uusi ja moodsaid antibeebipille.
Depo-provera on tõesti 1 ampull selle aja peale, aga millegipärast on selle populaarsus madal ja ka seda võite paluda arstil selgitada.
Ise saate lugeda siit:
http://www.sam.ee/PIL/Hum/PIL_12609.pdf
Soovitan pöörduda vahel ka naistearsti poole, mitte lihtsalt perearstile uut retsepti võtma.

Kalle Kurvits