kõhuussid 18.10.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
olen mures, kuna mul on solkmed...üle kuu (esimest korda olid juunikuus, siis augustis ja nüüd oktoobris):(..hügieeniga on kõik korras..pesen käsi enne sööma hakkamist, söön pestud puu-juurvilju jne, kuid ikkagi tekivad. Arst on kirjutanud varem Veromoxi..kunagi päris väiksena on mul ka korra ussid olnud, aga vahepale mitte ja nüüd millegi pärast on jälle...olen isegi mõelnud, et äkki on asi joogivees...kuna üldiselt ma kodust vett otse kraanist ei joo, aga vahepeal on ikka juhtunud, et joon (aga siis oleks vast teistel pereliikmetel ka) (vesi haises meil suvel isegi vahepeal) (ja ussid on tekkinud ka sellest ajast alates (maikuust), kui kolisin uude kohta elama). ausalt öeldes ei julge enam arsti juurde minnagi..endal tekib selline tunne, et arvab, et ma ei pese üldse, kuid nii see pole ju:(( Ei oska enam midagi kohe teha???!!!

veel küsiksin, et kui kaua solkmed enne organismis märkamatuna võivad olla, enne kui inimene sellest aru saab (sügelusest)??

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Arst kirjutab rohu uuesti. Tuleks teha sama ravi ka teistele pereliikmetele, kellega olete kontaktis. Ussid võib ka lemmikloomadelt saada.
Muul keskustelul pole mõtet, kiirustage arstile. Ta ei hakka teid pikalt piinama-analüüsima, häda on üsna levinud ja kergelt ravitav .

Kalle Kurvits