Cataflam 18.10.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
Mul tekkis selline küsimus.. kas Cataflam võtab ka kurguvalu ära?
Ehk siis see on vist üsna tugev valuvaigisti ja kui sind üleüldse "tuimemaks" muudab, siis peaks ta ju ka kurguvalule mõjuma?
Tegelikult peaks ta ka palavikku jne alandama.. Järelikult, kui haige olla, näiteks külmetus, kas siis on otstarbekam võtta tavalist aspiriini, või näiteks ibuprofeeni?
Samas jälle Cataflam ei sobi aspiriini ja ibuprofeeniga kokku.. nii et valida tuleks üks või teine..

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Cataflam (diklofenak) on mittesteroidne põletikuvastase, valuvaigistava ja palavikku alandava toimega ravim. Toimeaine imendub kaetud tablettidest kiiresti, seetõttu on ravim sobiv ägedate põletikuliste ja valuga kulgevate seisundite puhul, kus on oluline toime kiire saabumine (30 min jooksul).
Retseptiravim. Kasutatakse vastavalt arsti juhistele.

Tavalise kurguvalu puhul alustame ikka paiksetest vahenditest (Hexoral, Decatylen, Saialille-taruvaigu aerosool). Külmetuse puhul lisaks aspiriin või paratsetamool. Lisaks kuum tee, mesi ja muu looduslik.

Kalle Kurvits