valuvaigisti 06.06.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 21. aastane neiu ja kannatan juba aastaid väga tugevate kõhuvalude käes menstruatsiooni esimestel päevadel. Kuna ibuprofeen ei ole mulle mõjunud, siis tarvitasin Vioxx`i ning see mõjus valuvaigistavana. Kuid kuna Vioxx`i enam ei toodeta, siis sooviksin teada mis on sama tugev ja tõhus valuvaigisti mida saaksin tarvitada?
Aitäh

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vioxxi toodetakse ikka edasi. Müügil on küll esialgu USA-s:
http://www.etv.ee/index.php?0520899
Ilmselt karmistati kasutusjuhendis olevaid hoiatausi.
Sarnaseid on teisigi. Külastage oma arsti, tema soovitab, tegemist on retseptiravimitega.

Kalle Kurvits