Küsimus ravimi kohta 23.07.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Millal on meie apteekidesse oodata duloksetiini sisaldavat ravimit?

Vastuse eest ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei tea. See sõltub tootjate tahtest ja võimest suruda ravim soodusravimite nimekirja.
Duloxetiniga ravimid on Euroopa Liidus tsentraliseeritult registreeritud ja võiks olla müügil juba täna. Kuna aga puuduvad soodusravimite nimekirjast, siis ei riski keegi maale tuua. Näiteks Yentreve 20mg N28 maksab Saksamaal 37,14 eurot.
Tootjad on Eli Lilly ja Boehringer Ingelheim. Ravim võib kanda nime Cymbalta, Xeristar, Yentreve või Ariclaim.
Ravim võimalik sisse tellida personaalselt Teile. See võtab veidi aega ja hind on loodetust kõrgem. Vajalik on retsept.

Kalle Kurvits