Diclofenac ja rasedus 17.07.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Üritan rasestuda. Mõõdan basaal temperatuuri ja teen biocard ovulatsiooni ribateste. Ribatest viitas, et minu ovulatsioon toimub täna, homme. Kuid kannatan praegu hirmsate seljavalude käes ja diagnoosiks on lumbalgia. Küsin: kas võin teha diclofenaci süste, teades, et võin olla rase või peatselt rasestuda?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Võtame siis infolehe karbist välja ja loeme:
RASEDUS JA IMETAMINE: Mitte kasutada raseduse ajal. Annustes 2-4mg/kg ööpäevas on ravim embrüotoksiline. Diklofenak eritub rinnapiima.

Rasestumise kohta oskab dr. Sõritsa (kliinik.ee) vastata paremini.

Kalle Kurvits