Liigsöömine 20.05.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen vaid ameerika filmidest näinud tablette, mis vähendavad tunduvalt söögiisu. Kas sellised tabletid on tõesti olemas. olen 27 aastane ning kaalun 80 kilo, minu söögiisu on piiritu, võin süüa kogu aeg ja tohutult palju, kuidas saada oma söögiisu kontrolli alla. Kas sellised tabletid on ka eestis olemas ja kuidas neid nimetatakse ning kas neid saab retseptiga või käsimüügist. Samuti olen kuulnud õunaäädikast ja ananassitablettidest, et need aitavad ainevahetust kiirendada, on see tõsi?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Sellised tabletid olid tõesti olemas, aga lähedased narkootikumidele (amfetamiinile) ja tänaseks kõik kasutuselt maas, vähemalt kultuursetes maades.

Ärge püüdke kontrollida söögiisu vaid söödava toidu energiasisaldust.

Kalle Kurvits