Pärm 26.06.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Mul oleks küsimus selline: millised nähtused esinevad, kui on liiga palju söödud pärmi ja seda sisaldavaid tooteid? Kui allergia, siis kuidas see väljendub? Tänan!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Pärmi liigsöömine võib väljenduda seedehäiretena kuid pigem on pärm seedetegevust korrastav.
Inimene võib tõesti olla allergiline ka pärmile. Allergia on organismi ülitundlikkusreaktsioon mingi aine (allergeeni) suhtes ja ei saa öelda, et see reaktsioon on spetsiifiline. Seetõttu on raske väita, et allergeen on just pärm. See võib olla mis iganes, näiteks paar kuud tagasi muretsetud kodulooma karvad. Allergeeni selgitamiseks teeb arst-allergoloog vastavad testid.

Sageli on esmasteks allergianähtudeks nahalööbed, mõnel inimesel jälle võivad tekkida hingamiraskused kuni astmahooni.

Väga hea info on aadressil:
http://www.cut.ee/kopsukliinik/kasulik/allergia/allergia.htm

Soovitan lugeda, seda siia ümberkirjutada ei ole otstarbekas.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits