Paracetamol 01.08.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Va. proviisor Kurvits.Mulle pandi diagnoos Tonsillitis chr. Keskhaiglas märtsis ja lõigati 30.07.01.Haiglas olles sain ma süste,aga nüüd soovitatakse mul kasutada Paracetamol 500 TFT.Küsin kui kaua võtab aega et rohi hakkaks mõjuma ja kui kaua ta mõjub.Ise ole 22 aastat vana terve inimene.Võtsin esimese annuse 2 tbl korraga.

Tänades Peeter Veltmann

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Paratsetamool peaks andma toime umbes poole tunni jooksul ja see kestab 4-6 tundi. Maksimaalselt võite tarvitada 4 tabletti ööpäevas. Paratsetamoolil on valuvaigistav, palavikku alandav ja väga nõrk põletikuvastane toime.

Kalle Kurvits