plaastrid või geel 26.03.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.

Armkoe raviks, kas soovitate eelistada silikoon-plaastreid või Contractubexit või on veel midagi muud ja efektiivsemat olemas?

Plaastritest -- Kui kaua hoitakse üht silikoon-plaastrit peal? Kas alati peale dussi alla käimist tuleb uus panna ja kas võib plaastrit haaval hoida pidevalt? Ning kas plaastreid võib hakata kasutama kohe esimesest operatsioonijärgsest päevast peale, ka kooriku peal?

Aitähh, Ron

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Armkoest hiljem vabaneda on pea võimatu. Tuleb teha kõik, et selle moodustumist vähendada.
Ise alustaksin plaastriga. Sellel on info kaasas, kui ei leidnud, siis palun:
Mepiform
Õhuke, elastne polüuretaanist/viskoosist silikoonplaaster armkoe raviks. Veekindel.
Näidustused: vanade ja värskete hüpertroofiliste- ja keloidarmide raviks. Operatsiooni-haavadele takistamaks hüpertroofilise armi teket. Põletusarmid.
Kasutamine: Eemaldada kaitsepaber ja asetada plaaster haavale või armile nii, et see ulatuks vähemalt 1 cm ümbritsevale nahale. Plaastrist on võimalik lõigata sobiva suurusega tükke. Asetada plaaster kuivale nahale. Juhul kui kasutada plaastrit koos õli või salviga, asetada üleulatuv osa kindlasti kuivale nahale. Liigestele asetades vältida plaastri venitust.
Plaastri vahetus või eemaldamine: Mepiform plaastri optimaalne kasutusaeg on 24 tundi. Plaaster eemaldada kord päevas naha kontrollimiseks (matseratsioon, lööve) ja naha hügieeniks. Sama plaastri võib tagasi asetada. Normaaltingimustes peaks Mepiformi vahetama iga 3.-7. päeva tagant või kui plaaster enam ei kinnitu nahale.

Edu soovides,
Kalle Kurvits