Nolicin 11.02.04 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, kas Nolicini kasutamise ajal tohib tarvitada alkoholi (sünnipäeva puhul näiteks kaks klaasi veini vms). Tegemist on antibiootikumiga kuid nn juhendis seda mainitud ei ole... tavaliselt on see eraldi välja toodud!?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Otsest keeldu ei ole jah, aga preparaat võib põhjustada uimasust, pikeneb reaktsioonikiirus, eriti koos alkoholiga.
Raviminfot lugege veidi edasi, seal on pealkiri "Tähelepanu".
Seega lugege läbi kogu info ja käituge mõistlikult.
Klaas veini ei tohiks eriti ohtlik olla, teine asi on see, et see võtab "pidurid" maha ja siis lubate veel klaasikese..

Edu soovides,
Kalle Kurvits