E-EPA 19.07.03 / Ravimid

Külastaja küsib:

Olen lugenud Soome veebilehekülgedelt Omega-3 rasvhapete uuest ja organismi poolt oluliselt paremini omastavast vormist E-EPA. Olen kasutanud Futura kalaõli kapsleid ja saanud neist abi lihasevalude vähendamisel, kuid valiksin meelsasti E-EPA sisaldusega kalaõli, kui neid oleks Eestis saada. Kas Teil on olemas sellekohast teavet? Ja kas Teie usute E-EPA paremusse võrreldes tavalise EPA-ga?
Ette tänades üks fibromüalgia ja kroonilise väsimuse sündroomi all kannataja.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Uurisin ka ise ja olulist lisada ei saa, allikad ikka needsamad soome omad.

EPA on eikosapantoteenhape, E-EPA on selle etüülester (maakeeli väljendades on piiritust lisatud ja tekkinud on uus k e e m i l i n e ühend-ester).
See pole enam looduslik!!!
Kas see tõesti ka mingi erakordse efekti annab, ei oma tõsiseltvõetavat infot täna. See võib aga osutuda kättesaadavaks lähitulevikus.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits