kas ikka ohutu? 14.11.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kuidas on võimalik et sellise "kokteili" korduv süstimine 6kg kaaluvale imikule on ikka täiesti ohutu (lugesin, et EPA andmetel üksi thiomersali doksiline kogus ju 0,01 mg inimese 1kg kohta)?

- Alumiiniumhüdroksiid (kogus väljendatud alumiiniumina) 0,05 mg
- Thiomersaal 0,05 mg
- Tris (metüülhüdroksüaminometaan) 0,6 mg
- Naatriumkloriid, Naatriumdivesinikfosfaat, Kaaliumvesinikfosfaat

Kahtlen kas ravi jätkata, sest juba esimese süsti järel oli lapsel 2 nädalt väga nutune, lisaks verine kõhulahtisus, rohke oksendamine. Pikemalt püsivad unehäired ja ei kontakteeru nagu varem. Kas võib kõne alla tulla ka mürgitus? Millised on raskemetalli mürgituse tunnused?

Vist on ka alternatiiv koostisosadega:
Absorbeeritud alumiiniumhüdroksiidil, hüdreeritud 0,5 mg Al 3+
Laktoos, Naatriumkloriid, 2-fenoksüetanool
Meedium 199 (stabilisaatorina, sisaldab aminohappeid, mineraalsooli, vitamiine jt) Kas see oleks vähem mürgine?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Ei ole kuulnud, et kokteile süstitakse.
Ja kui lapse seisund on nii raske (verine kõhulahtisus võib viidata düsenteeriale), tuleb kiiresti kutsuda kiirabi, mitte hakata pidama diskussioone teemal, kui ohtlik miski ikka on.
Kui peate silmas vaktsiini, mille nimetuse olete targu enda teada jätnud teada (tiomersaal on mitmetes eri vaktsiinides konservandiks), siis muidugi ei süsti mingit kokteili teie lapsele vastu teie tahtmist mitte keegi ja nagu isegi olete aru saanud, on ohutum variant võimalik.

Kalle Kurvits