ohutud rauatabletid 15.05.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure on järgmine. Kannatan rauavaeguse all (Ferritiin 4,7). Apteegist soovitati Spartocine pulbreid 350 mg. Toimisin täpselt kasutusjuhendi järgi: lahustasin klaasis vees ja jõin ära pärast sööki. Enesetunne ja olemine juba paranesid, ent umbes 1,5 kuu pärast hakkas streikima magu. Tuli ravi lõpetada. Tahaksingi küsida, milliseid raua preparaare võiksin veel proovida, mis väga maole ei mõjuks? Või on seda võimalik kindlaks teha ainult erinevaid preparaate enda peal läbi katsetades? Miinus on ju see, et raua asendusravi peaks kestma 4-6 kuud. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Spartocin võib magu mõjutada, seda kõrvaltoimet on kirjeldatud ka instruktsioonis. Samalaadseid hoiatusi on ka teiste rauatablettide kohta.

Soovitaks proovida Ferromax toonikut, mis on looduslikest komponentidest valmistatud vedelravim. Info leiate:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=yes&kaup=11127

Kalle Kurvits