Skinoren 15.04.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

30-aastane naine, 2 lapse ema.

1. Kui kaua tohib järjest kasutada Skinoreni? Kas päev päeva kõrval 3 aastat järjest tohib?

2. Kas pikaajalise akne korral ( põletikuline kergem vorm 12 aastat järjest, lisaks rasune kõõm ) mis ei allu välispidistele ravimitele, võiks olla näidustatud Roaccutane´i kasutamine? Või kasutatakse seda ainult eriti raskete akne vormide puhul?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Skinoreni juhend ei piira kasutamisaega, küll aga lubab esimesi paranemisnähte 4 nädalaga. Kas olete selle 3 aasta jooksul tajunud paranemist? Kui ei, kasutate asjata ja vajate teist ravi.

Roaccutan on näidustatud raske põletikulise akne korral kui teistel ravimitel pole olnud toimet. Aknet ravitakse ka antibiootikumidega. Kas teile määrata Roaccutan või mitte, otsustab arst.

Kalle Kurvits