Pillid 22.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mul on selline mure,soovin kasutama hakata rasestumisvastaseid tablette,aga ei tea kui palju need mulle maksma läheksid.Asi on sellest,et lõpetasin eelmine aasta keskkooli ja jätsin ühe aasta koolist nüüd vahele,töötan praegu,nii et mingisugust soodistust mul nüüd pole.Saaksite ehk aidata ja öelda kui palju need tabletid maksavad,ilma soodustuseta...

Murelik

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui Teil on haigekassa kindlustus, siis päris ilma soodustuseta ei pea te ravimit ostma. Sel juhul kehtib 50% soodustus, mis lubab ühe retsepti kohta kompenseerida kuni 200 krooni. Kompenseeritakse pool üle 50-kroonisest maksumusest (kuni 200 krooni), st. haigekassa maksab alati 50 krooni vähem. Seda 50 krooni kutsutakse omavastutuseks.

Ravimi täishind ühe kuu kohta on keskmiselt 100 krooni (+-10)

Kalle Kurvits