Valtrex 12.03.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, viimasel ajal on palju juttu olnud originaalravimitest ja koopiaravimitest. Kas on lootust, et ka Valtrexi, mis muidu ääretult kallis, asemel koopiravim võiks tulla. Praegu on sellel ilmselt patent ja koopiad ei ole lubatud, aga kas suhteliselt vähe tarbitavatest (võrreldes valuvaigistiga) ravimitest üldse koopiaid tehakse?

Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,Koopiad tehakse enamasti ikka kui patent on lõppenud ja asjal on loota müügiedu, aga mitte kõigil ei õnnestu ka kopeerimine.

Patendi lõppemisel võib teine ravimitootja kasutada ainult patendi lõppenud ravimi toimeainet, et valmistada oma ravim. Patendihoidja aga ei avalikusta oma tehnoloogiat, mis on välja töötatud väga suurte kuludega ja on lisaks heale toimeainele ääretult tähtis, ka selleks, et toimeaine üldse korralikult organismis imenduks. Seega ei pruugi odav koopia õnnestuda ja tal on vaid matemaatilise loogika järgi sama toime, sest toimeaine molekul ja kogus ravimvormis on sama, ravimvorm ei pruugi aga sama hea olla.

Teine on lugu kui ravim valmistatakse patendihoidja litsentsi alusel. Sellega kaasneb patendihoidja poolt väljatöötatud tehnoloogia, aga ka hinnataseme ja turustamispiirkondade kokkulepe.

Täna ei ole Eestis registreeritud teist valacycloviri peale Glaxo Valtrexi.Poliitikute kära originaalravimite-koopiaravimite ümber on ekstitav ja äärmiselt diletantlik.Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

HERPES

Tere! kui diagnoos on genitaalherpes ja välja on kirjutatud Valtrex tabletid,siis kas on mingit ravimtaime või teed mis võiks kasvõi natukenegi abiks olla ja mida organismitugevdamiseks soovitate.Olenühe ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Toidulisandeid võite tarvitada. Punane päevakübar nende hulgas.
Valtrexi puhul ei ole täpsustatud kas enne või peale sööki. Sel juhul võiks võtta enne sööki.

Kalle ...

Loe edasi

Herpes vastased tabletid

Tere kuulsin,et herpest välja täielikult ravida ei saa aga pidid olema mingid tabletid,millega vähendada selle teket nii,et äkki saaksite öelda selle ravimi nime.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Reed on retseptiravimid atsükloviir (Zovirax) ja valatsükloviir (Valtrex).
Zovirax huulekreem on retseptivaba.

Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: