Reflukshaiguse ravimid 29.03.16 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere !

Minul diganoositi gastroskoopias kerge krooniline gastriit ,lõplik diagnoos reflukshaigus. Arst määras raviks omeprasooli 20 mg igal hommikul 6- 8 nädalat. Kui varasemalt mind piinasid ainult röhatised ,siis praeguseks vaatamata 5 nädalasele omeprasooli ravile on tekkinud rinnakuvalud, kaelavalud ja kurguvalud,kohati kiirgab kõrva ja kätesse ,selga. Minu küsimus, kas omeprasool on sel puhul kõige tõhusam ravi ? Tarvitan gaseci . Samuti huvitab mind kas võib tarvitada gaseci pikaajaliselt ? Kas võiksin kogust suurendada 40 mg peale ? Olen kuulnud ka nexiumist ,kas äkki nexium tõhusam ?
Tänud !

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Gaseci puhul on mainitud peavalu, kõhuvalu, lihasvalu ja liigesvalu.
Sagedasem neist peavalu, teised väga harva.
Pikaajaline kasutamine on võimalik. Kui te võtate Gasecit pikka aega (üle 1 aasta), kontrollib teie arst teid regulaarselt. Te peate teatama kõigist uutest ja erakordsetest sümptomitest ning olukordadest oma arstile iga kord, kui tema juurde lähete.
Annuse suurendamise üle otsustab arst, samuti Nexiumile ülemineku. Võimalik, et talute Nexiumit paremini.
Siiski arvaksin, et teie kaebuste põhjus ei ole Gasecis.

Kalle Kurvits