ravimi koostisest ja omadustest 08.05.15 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere. Mul on selline küsimus. Minu kardioloog on mulle välja kirjutanud vererõhu raviks metoprolooli. apteegist anti Betaloc zok 25mg. Enne seda oli mul teine kardioloog, kes samuti aastast aastasse soovitas mulle just metoprolooli. Kuid kuna ma olin parajasti ravimifoobik, siis ma neid võetud ei saanud. Nüüd aga tarvitan korralikult seda ravimit. Juhuslikult tuli jutuks selle ravimi kasutamine ka psühholoogi juures, kus käin ravimifoobiat ravimas, ning tema mainis et metoproloolil on omataoliste hulgas unikaalne ravim, kuna tema koostises selline aine, mis mõjub rahustavalt või on omadustelt nagu antidepressant. Ma täpselt aru ei saanud, aga tundus et arst ei soovi mind lihtsalt rahustada vaid räägib ikka tõtt. Mind aga hakkas see teema täitsa huvitama ja soovingi teada, kas see on tõsi? Võimalik et sain valesti aru. Samuti soovin teada kas see et ravimi peal on kirjas prolongeeritud - kas see tähendab et ta mõjub pikaajaliselt ja kas see pikaajaliselt mõjumine on tingitud sellest ravimit katvast kaitsekihist või millest? olen mõned korrad elus pidanud võtma metoprolooli mingit teistsugust, see mõjus koheselt (kiirabi andis) ja magu tõmbas krampi ning reaktsioon oli täiesti vastupidine loodetule , rõhk kargas üles, pulss samuti jne. aga peale praeguse manustamist ei tunne midagi halba. Kuna ravimite suhtes olen ikka alles natuke arglik, siis mida pean ravimite võtmisel silmas pidama, et toime ei oleks kiire .... st. ei ei tekiks sama reaktsiooni nagu kiirabi antud ravimile ? eks selle reaktsiooni pärast olingi 20 aastat absoluutselt ilma ühegi ravimita, sest see reaktsioon viis mind alati emosse .... et kui tulevikus vaja tarvitada mingit ravimit, siis saan küsida apteegist just sellist, millest ei tekiks seda reaktsiooni ja mõjuks tasapisi, st. aeglaselt ... Tänud asjaliku nõuande eest. Lugupidamisega pärnulanna M

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Betaloci zoc-i toimeaine metoproloolsuktsinaat vähendab stresshormoonide toimet südames, neerudes ja ajus asuvatele beeta-1-adrenoretseptoritele.
Betaloc ZOKi kasutatakse kõrgvererõhutõve raviks, et langetada vererõhku, vähendada südame-veresoonkonna haigustesse haigestumuse ja suremuse, k.a äkksurma riski ning kõrgvererõhutõve tüsistuste (nt ajuinsult, südamelihaseinfarkt, äkksurm) riski vähendamiseks.

Ravimi teised toimed ja muu vajalik info on kaasasoleval infolehel põhjalikult kirjas, palun lugege.

Antud ravim on laialt kasutusel juba väga pikka aega, seega võib väita, et selle kasutamise riskid pole liiga suured suhtes selle positiivsele toimele sihipärasel kasutusel.

Toime prolongeerimine on selleks, et tagada ravimi ühtlane tase veres arvestusega, et ravimit võetakse kord päevas. Selleks on tablett valmistatud nii, et selle eri osadest vabaneb toimeaine eri ajal. Seda kasutatakse paljude ravimite puhul, sest raviainetel on erinev farmakokineetika, aga krooniliste haiguste ravil peab olema toime pidev ja ühtlane.

Apteek väljastab alati täpselt selle ravimi mille arst välja kirjutab. Betaloci 25mg tablett on poolitatav. Kui kardate, et teie annus on suur, küsige arstilt nõu selle muutmiseks.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Antihistamiinikum suures koguses

Tere!

Mind teeb murelikuks allergoloogi määratud ravi, nimelt pean võtma suuremas koguses ja pikka aega ravimit Opexa. Infolehelt lugedes on tavaline annus 1 tablett päevas. Mina pean võtma ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Sellist annustamist ravimi kasutusjuhend tõepoolest ei kirjelda.
Arst on lähtunud ravi määrates oma kogemustest ja konkreetsest haigusjuhust.
Minul ei ole õigust soovitada ...

Loe edasi

Põletus

Tere!
Selline küsimus,et põletasin selja ja käe ära. Ja tahaks teada, kas haava peab koguaeg kinniselt hoidma koos salviga või vahepeal lahtiselt. Salvi nimi on mida kasutan Braunovidon.
Lisan ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Parem soovitaks Burnjel geeli.
Braunovidoni toime on mikroobidevastane, et vältida nakkuslikku põletikku haavas.
Põletushaava plaastrid katavad haava kogu ravi aja, suurema ...

Loe edasi

Põletiku ravi

Tere!

Küsimus on puhtalt teoreetiline.
Oletame, et mul on mingi hingamisteede põletik. Ravimiseks kasutan ravimit Aspirin, mis peaks olema põletikuvastane ravim. Mida tähendab siin „põletikuvastane“? ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Aspirin, atsetüülsaltsüülhape on valuvaigistava, palavikku alandava ja põletikuvastase
toimega. Aspirini tablette kasutatakse nõrga valu, palaviku ja reumaatiliste haiguste korral. ...

Loe edasi

Antibeebipillid ja ravimid.

Tere!

Küsin, kas Panangin ja viirpuutabletid mõjutavad Harmonet pillide toimet?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Ei mõjuta sellisel moel mis tingiks vastavasisulisi hoiatusi.

Kalle Kurvits

Loe edasi

Doxycycline Vitabalance 100mg ja eksootilise vilja "mangosteeni" koostoime

Mangosteen on eksootiline vili, mille kohta leidsin infot, et teda ei ole soovitav tarbida koos diabeediravimite vms verd vedeldavate ravimitega, kuna mangosteen mistahes kujul sissesüües ise vedeldab ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Doksütsükliin on antibiootikum mida tarvitatakse kasutusjuhendi ja arsti soovituste kohaselt.
Kasutusjuhendis konkreetselt mainimata koostoimeid/vastunäidustusi/kõrvaltoimeid ei ...

Loe edasi

Sos pill alkohol ja paracetamol

Tere! Kas sos pilli (levodonna) kasutamisel, võib tarvitada alkoholi ja võtta paracetamoli?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Kasutusjuhendist (eestikeelne, peab olema ravimkarbi sees) ei leia keeldu.

Kalle Kurvits

Loe edasi

prostaplast plaastrid

Tuli reklaam meestele mõeldud plaastrite (prostaplast,hiina)kohta,mis lahendavat kõik meeste hädad.Samuti hulga positiivseid vastukajasid.
Kuidas sellesse suhtuda? Kas on nendest kasu või on see ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Näen ka ise esimest korda, seega loobun kommenteerimast, ravimiga pole tegu kohe kindlasti, see eeldaks müügiluba ravimina.
Õnnelikud kasutajad Siim ja Rasmus näevad välja nagu ...

Loe edasi

5HTP ja sertraliin

Tere!
Võtan juba mõned aastad sertraliini 150mg hommikuti.
Kevadel küsisin psühhiaatri käest, kas ma võin samal ajal (erinevatel põhjustel) katsetada 5HTP ( 5-Hydroxytryptophan on saadud Griffonia ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Kahjuks ei ole kursis 5HTP-ga, kuid kui on kirjas mitte kasutada siis nii ongi.
Peate ise otsustama, millises doosis endale katsetusi lubate

Kalle Kurvits

Loe edasi

Ravimite kokkusobivus

Tere. Tahan teada, kuidas sobivad omavahel kokku Finlepsin 200mg(3x1) ; Citalopram-Teva 20mg(0,5x1ho) ; Lercapin 10mg(0,5-1x1õh) ja Noliprel 5mg/1,25mg(0,5-1x1ho)? Viimased kaks alates 10.11.16. Enesetunne ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Loodetavasti on kõik need ravimid määratud ühe arsti poolt või vererõhu ravi määranud arst oli teadlik varem määratud ravimitest.
Kokku 5 aktiivset toimeainet, piisav hulk, et seda ...

Loe edasi

Kloordioksiidi veelahuse kontsentratsioon küüneseene vastu.

Tere.
Kas on teada kloordioksiidi veelahuse kontsentratsioon küüneseene või jalaseene vastu (mg/l) ?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere

Ei

Kalle kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: