Antidepressant 01.08.14 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Seoses muutustega elus kirjutas perearst mulle välja Sertraline. Apteeker andis mulle Asentra- kas neil on mingisugune vahe ? Ütles küll, et toimeainepõhine, aga ikkagi sooviks üle küsida ? Soovitas seda Asentrat.

Sooviks veel teada kas see ravim mõjutab kuidagi hiljem rasestumisvõimalust ? Veel ei ole lapsi, aga sooviks kindlasti.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Sertraliin on toimeaine nimetus, seda sisaldavaid ravimeid on mitmelt eri tootjalt mitme eri nime all.
Originaalpreparaadi nimetus on Zoloft.
Apteeker pakkus teile kõige odavamat, käitudes nii nagu seadus seda kohustab tegema. Lõpliku valiku teete ise.
Mingeid kahtlusi kvaliteedi vahes ei peaks seejuures olema, sest seaduse kohaselt peavad müügiloaga sama toimeiainet samas koguses sisaldavad ravimid olema võrdväärsed.
Palun lugege hoolikalt läbi ravimiga kaasasolev eestikeelne kasutusjuhend. Sealt leiate vastused oma küsimustele.
Kasutusjuhendist leiate muuhulgas, et fertiilses eas naised peavad sertraliiniga ravimise ajal kasutama tõhusat rasestumisvastast meetodit.
Seega rasestumist sertraliin ei takista, aga seda on soovitatav vältida ravimi kasutamise ajal, sest sertraliini ohutust rasedatele ei ole täielikult tõestatud.

Kalle Kurvits