Tsinnarisiin 12.03.10 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teada, mille puhul kasutatakse sellist ravimit nagu tsinnarizin.
L.L

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere.

Tsinnarisiini kasutatakse pea verevarustuse häirete, pearingluse ja tasakaaluhäirete ning nendega seotud
vaevuste (keskendumisraskused, mäluhäired, kõrvade kohisemine, iiveldus ja oksendamine) korral.
Tsinnarisiin on profülaktilise ravimina näidustatud inimestel, kes sageli kannatavad migreeni käes.
Tsinnarisiini kasutatakse ka Raynaud’ tõve ning teiste perifeersete veresoonte haiguste raviks, mille korral esineb käte-jalgade verevarustuse häireid (jäsemete külmetamine, krambid ja tundlikkusehäired, troofilised haavandid).
Ravimi määrab arst, väljastatakse retsptiga.

Kalle Kurvits