Alkoholism ja antidepressandid 07.01.10 / Ravimid

Külastaja küsib:

Mul on küsimus: kui ohtlik võib olla see, kui alkohoolik üritab sõltuvusest vabaneda antidepressantidega? Millised võivad olla tulemused, kui ta satub nende võtmise ajal jooma?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Igal juhul tuleks alkoholi kasutamist ravi ajal vältida.
Kui ohtlik, see sõltub konkreetsest ravimist ja mõiste antidepressandid on liiga lai täpsemaks käsitluseks.
Üldiselt, alkohol võimendab kõike ja kui mingi ravimil on loetletud kõravltoimete hulgas enamik selliseid, mis ei pruugi avalduda, siis need riskid on alkoholi mõjul palju suuremad.
Seega, esimeseks infoks on parim lugeda ravimi kasutusjuhendit.

Kalle Kurvits