rahusti 09.01.02 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere hr.Kalle Kurvits

Palun öelge mille vastu on dimedrool? Kas ta on ka unerohi? Milliseid rahusteid või unerohte saab apteegist käsimuugist?

Ette tänades,

Valja

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,Dimedrool (difenhüdramiin) on antihistamiinne(allergiavastane) ravim, mille on kõrvaltoimena sedatiivne (rahustav) toime. Seda võib kasutada ka uinutina, just Ameerikas on see populaarne. Ka meil on saada olnud kerge uinuti Nytol, toimeaine on seesama.

Kõik need on retseptiravimid.

Käsimüügis unerohte pole. Hea toime annavad ka taimsed rahustid, nende toimivateks osisteks on kannatuslill (Passiflora), humal, palderjan. Soovitan näiteks Unisin tablette.Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

rahusti

Kas rahusteid on olemas ka plaastri kujul - dementsele ja rahutule vanurile, kes tabletti ega mõrusid tilku neelata ei suuda?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Minu teada mitte.
On olemas rektaalsel kujul diasepaam.

Kalle Kurvits

Loe edasi

rahusti

Sooviksin osta rahustavat toimainet omavaid tablette esinemishirmu korral. Olen seni võtnud palderjani, kuid see ei omanud efekti. Millist tugevamat rahustit te soovitaksite? Tuttav arst rääkis midagi ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Soovitaks ikka looduslikest alustada, palderjani annust esmalt suurendada, lisaks on neid teisigi (kannatuslill). Xanax on tugev rahusti kõigi kõrvaltoimete ja ohtudega ja ilma tungiva ...

Loe edasi

oxazepam

tere!küsimus selline:tarvitan Oxazepam Alpharma tablette ja tahan teada,kas sünnipäeval väikest napsu võin endale lubada?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

On mitut sorti ravimitarbijaid. Ühed loevad kasutusjuhendid rida-realt läbi ja mõtlevad endale külge iga mainitud kõrvaltoime (mida muidu esineb sagedusel 1 miljoni kohta), mõned jälle ...

Loe edasi

rahustid

Milliseid rahusteid saab apteegist osta ilma retseptita? Milline on nende mõju ja kõrvaltoime? Milliseid looduslikke rahusteid on müügil?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Ilma retseptita saab osta taimseid rahusteid. Taimsed rahustid on kõik looduslikud. Mõju on kergelt rahustav ja kasutatakse kergete rahustitena. Kõrvaltoimeid ei ole enamasti.
Tutvuge ...

Loe edasi

rahusti

Öelge palun,milline ilma retseptita rahusti on kõige tugevama toimega?Tänu ette.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

VALERIAN PLUS KAPSLID N30 (Walmark)
Koostis: palderjan 30mg, kannatuslill 20mg, kaltsium 23mg, magneesium 9,5mg, fosfor 8,5mg
Näidustused:
1. maandab stressi, närvipinget, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: