naaskelsabad 28.08.09 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere.
Avastasin mõned päevad tagasi väljaheites väikesed valged ussid. Arst kirjutas VERMOX'i, aga kuna mul on 5 nädalane beebi, siis seda võtta ei tohi. Kuna need on väga ebameeldivad ja tugev sügelus on, olen mitu ööpäeva korralikult magamata. Eriti soovin väikese beebi tõttu (et ta ei nakatuks) neist lahti saada. Seega: Kas on mingit muud ussivastast rohtu, mida tohib imetamise ajal võtta???

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vermoxi infolehes ei leia keeldu vaid on read:
Kui te olete rase või toidate last rinnaga, rääkige sellest oma arstile, sest raseduse ja rinnaga toitmise ajal võib Vermoxit võtta vaid erandjuhtudel vastavalt arsti juhistele.

Ei usu küll, et arst ei teadnud, et imetate last. Ta määras selle ravimi, sest see ei ole otseselt keelatud, on meil ainuvõimalik ja efektiivne ning selle loodetud kasu on suurem kui kardetav kahju, seda viimast ei pruugi olla, eriti kui kasutada selle lühiajalise ravi ajal rinnapiimaasendajat.

Veel Vermoxi toimeaine kohta:
(http://193.40.10.165/SPC/Hum/SPC_12421.pdf)
Mebendasool imendub seedetraktist väga vähesel määral.
Tavalises annuses on ravimi biosaadavus väike seoses ulatusliku esmase maksapassaaži ja väga vähese lahustuvuse tõttu.
Vähesest imendunud kogusest 90% seondub plasmavalkudega.

Kuna ei ole teada kas ta eritub rinnapiima, siis tootja soovitab seda imetamise ajal vältida. On aga selge, et kui ta imendub seedetraktist väga vähesel määral, on oht selle rinnapiima sattumiseks veel väiksem.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Vermox

Tere

Avastasin just, et mul on ussid. Väljaheidete seest oli näha valgeid täppe ehk naaskelsabad. Nüüd oleks vaja Vermoxi võtta, aga kas seda on võimalik käsimüügist saada või pean selle jaoks ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Peate perearsti juurde pöörduma.

Kalle Kurvits

Loe edasi

vermox imetamise ajal?

Tere! Imetan oma 1aasta ja 9kuust last ning äsja avastasin endal ussid (naaskelsabad on vist nende pisikeste oeenikeste valgete usside nimi). Mul on juhtumisi kodus ravimit Vermox. Minu küsimus: kas võin ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Rase ega imetav ema ei peaks kasutama ravimeid juhtumisi.
Ikka arst peab Vermoxi (retseptiravim ju) määrama, isegi siis kui see juhtumisi olemas on.
Arstil on lisaks infolehel ...

Loe edasi

Ussid

Tere. Olen 15-aastane ja mul on selline probleem, et on vist naaskelsabad, kuna päraku piirkonnas on tunda kihelust. On varemgi nii olnud, kuid vahepeal pole pikka aega midagi olnud. Nüüd mõni päev tagasi ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Perearst annab retsepti, kui ikka on naaskelsabad. Kas ja kuidas vastuvõtule pääsete, seda ei saa mina kuidagi mõjutada.

Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: