Arthrostop 15 aastasele 09.07.09 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kui teismelisel raksuvad põlveliigesed ja jäävad suurema koormuse korral valusaks kas tohib anda arthrostopi?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Arvan, et nii noorel inimesel ei tohiks olla sellist vajadust kui just pole raskelt üle pingutatud treeninguga ja milleks seda peaks tegema küll?
Kui vanalt tohib, siin on eri tootjatel veidi erinev info, üldine on soov mitte võtta liigset vastutsust.
Arthrostopi juhendis on read: Hoiatus: Ei sobi kasutamiseks lastele ja rasedatele naistele!
Saamaks teada kui vana laps võiks olla laps, loeme analoogse toimeainega (aga palju tugevama) retseptiravimi Arthryl juhendist: Ravimit ei kasutata alla 18-aastastel lastel ja noorukitel, kuna ravimi ohutust ja efektiivsust selles vanusegrupis ei ole tõestatud.
Sama toimeainega Arthrobalansi (ei ole RAVIM, kuna toimeaine kogus on väiksem ja annustamine erinev) tuleb hoida lastele kättesaamatus kohas. Muud lastejuttu ei ole (on keeld kasutada raseduse ja rinnaga toitmise ajal). Sama on Bio-glükoosamiini puhul.
Bio-glükoosamiin plus juhendis on aga: Alla 15-aastased lapsed peaksid toodet kasutama vaid arsti soovitusel.
Resüme: kasutada saab, aga parem on konsulteerida arstiga.

Kalle Kurvits