sibutramiin 22.01.09 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Kui sibutramiini sisaldava ravimi tarvitamise 3. päeval tekib tugevalt (!) nn geograafiline keel (+ kohati veidi kipitav tunne), siis kas võib olla tegemist allergilise reaktsiooniga?

Kas sellisel juhul oleks mõistlik ravimist loobuda (samas teisi kõrvaltoimeid ei esine) või on tegemist mööduva nähtusega (annuseid vähendada/jätta samaks?)?

Aitäh!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Vabandan, kui tundub, et vastan hilja, teade teie küsimuse kohta tuli minu meilile just äsja.
Soovitan ravimit mitte tarvitada. Kui tung on suur, võib mõne aja pärast katsetada teise tootja preparaadiga, neid on mitmeid. Kui tegemist on allergiaga, ei ole sugugi kindel, et see on toimeaine suhtes.Ettevaatus on vajalik igal juhul.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Meridia

Mul ei õnnestu kusagilt leida infot kinnitamaks, et Eestis müüakse ka Meridia ravimit, mida toodab Abbot Laboratories.
Kas tõesti siis meil ei ole see registreeritud?
Kas on lootust, et see ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Eestis on see ravim (toimeaine sibutramiin) registreeritud Reductili nime all.
Retseptiravim, müügil ka meie apteegis. Haigekassa soodustust ei anna. Hind 1069.90 (pakend: REDUCTIL ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: