imetamine ja ospamox 500mg 23.12.08 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Minul selline küsimus, kuna naistearst määras mulle põletiku puhul ospamoxi öeldes , et sellega võin edasi imetada kuid ravimi infoleht ütleb et pean imetamise katkestama. Laps on alles kuu vanune ja imetamist küll lõpetada ei taha. Kas ravim on lapsele tõesti nii ohtlik?

Ette tänades!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Juhendis on kirjas ravimi toimed ja kõrvaltoimed ja on oht, et need avalduvad imikul. Kui tõsine on asi praktikas, teab muidugi arst oma kogemuste najal paremini. Ravimitootja kohus on hoiatada pisemagi ohu eest.
Samas, võib panna tähele, et hoiatusi on erineva raskusastmega: pole soovitatav, vastunäidustatud, keelatud, mitte kasutada.
Kuna rinnapiim ei ole ainus võimalus imikut toita, siis peab kaaluma, kas tasub teda ohtu seada, ravi lõppedes saab ju rinda edasi anda.
Lõplik otsus on teie enda teha, hea kui saate usaldada arsti.

Kalle Kurvits