Ternespiimakapslid, keha mürkidest vabastamine 23.11.08 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere
Kas Te oskate kommenteerida apteekides müüdavate ternespiimakapslite kohta, mis pidid immuunsüsteemi tugevdama? Kusagilt on kõrvu jäänud, et kui kahtlustatakse või ongi kasvaja, siis ei tohtivat neid kasutada, kuna see pidi patogeensete rakkude vohamisele kaasa aitama. Kas see võib tõsi olla?

Kas apteekides on saadaval ka sellist toodet, mis aitaks hapnikku rakkudesse transportida? Leidsin internetist ühe välismaise toote Oxy E, mis pidi rakkudesse efektiivselt hapnikku transportima ja seeläbi keha mürkidest vabastama (koostises merevee mineraalid, lahustatud hapnik?, taimedel põhinevad aminohapped ja ensüümid; siis öeldakse veel, et toode on 3,5% organismisõbralik väävel). Paraku ei leia ma sellele muid hinnanguid kui tootjate enda kiidulaul. Aga kas põhimõtteliselt selliselt toimivad lisandid on tervisele ohutud? Või on samaks otstarbeks kõige mõistlikum juua hoopis ioniseeritud vett?

Ette tänades,
M

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Toidulisandid pole küll minu teema ja seda ma pole varjanud ka.
Mürkidest vabastamisega tegelevad maks ja neerud, kui need on korrast ära, on asi tõsine, kui mitte, siis on igaühe oma mure, millise imevahendi tootja rahakotti ta täidab, abiks kõikelubav reklaam.
Jah, imeaasju peame tarvitama tõesti, siiani ostsime apteegist antioksüdante, olla jube kasulikud ja siis äkki tahame oksüdante ka veel (ehk siis hapnikku!).
Vesi näib kõige ohutum igal juhul, parem kui see puhas on.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

ternespiimakapslid


Tere

Küsimus siis selline: ostsin nädal tagasi Uus-Mermaa ternespiimakapslid. Oodatud õnne ja rõõmu asemel tekkis mul kohutav kõhukinnisus ning üliäge valu sapi-pankrease piirkonnas ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Piimaallergia on üsna levinud. Seda seostatakse küll rohkem laktoosiga (piimasuhkur). Sel puhul on hapendatud toodete talumine parem. Peate ennast ise jälgima, et teha kindlaks, milliseid ...

Loe edasi

ternespiimakapslid

tere.
kas soovitate kasutada ternespiimakapsleid? millised omadused? mis on vastu-
näidustused.

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Tegemist on toidulisandiga. Tarvitage omal soovil.
Info (Terni caps, Walmark) ütleb:
Ternespiimatoode. Elujõud piimast.
Sportlastele, tervisesportlastele, kogu perele, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: