alkoholism 16.12.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Statistika küll puudub, aga usun, et kõige enam probleeme tekitav meelemürk on Eestis alkohol, millest vähem räägitakse kui näiteks narkootikumidest. Minu küsimus: Kas apteekides on müügil ravimeid vabal müügil alkoholiküüsis vaevlevale inimesele võ vähemalt pohmellivaevuste leevendamiseks?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Aloholismivastaseid ravimeid käsimüügis ei ole ja vaevalt suudab keegi ainult ravimi abil sellest probleemist jagu saada. Pohmelusevastase vahendi soovitamine siinjuures oleks justkui mittesihipärane, kuna see julgustab jooma, et jooge-jooge, küll pohmellirohi aitab hästi.

Mõned siiski on. Wonderful Morning tabletid sisaldavad naatriumbikarbonaati, magneesiumsulfaati, kaaliumkloriidi, on sidruni maitsega. Vahend leevendab liigsest söömisest ja joomisest tekkinud vaevusi. Võetakse sisse 2-3 tabletti enne alkoholi nautimist ja 2-3 tabletti enne uinumist, maksimaalselt 6 tabletti ööpäevas.

Venest saabusid ka tabletid Antipohmelin N6, koostises fumariinhape ja naatriumglutamaat. Täpsem info apteegist. Teesegudest on müügisl Valentina Droogide Pohmell tee (50g), koostises liht-naistepuna, kõrvenõges, aed monarda, vesimünt, põldosi ja harilik raudrohi.

Alkoholi rohkelt tarvitav inimene kahjustab oma maksa. Käsimüügis on ravim Essentiale forte caps N30, sisaldavad fosfolipiide ja B-grupi vitamiine, E-vitamiini. Terve inimene aga peaks igaks-juhuks tarvitamist vältima.

Ja parem juua vähem, aga paremat.

Kalle Kurvits