diane 35 07.02.08 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Olen 20aastane neiu ja olen diane 35 tablette kasutanud üle 3 aasta, kuid nüüd viimane kord unustasin õigel ajal osta ning otsustasin, et jätan ühe kuu vahele ja hakkan uuesti võtma. Probleem on aga selles, et viimased päevad oli jaanuari alguses ja uued päevad pole siiani veel hakanud. Vahekordades olen alati kondoomi kasutanud, ka tablettide võtmise ajal. Tahaksin teada, kas päevade ära jäämine on seotud tablettidega või võib midagi muud mul viga olla? Mida soovitaksite mulle?
Ette tänades!!!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Kui kasutate rasestumisvastaseid tablette, toetub kogu tsükkel nendes sisalduvatele hormoonidele ja on paigas. Tablettide kasutamise lõpetamisel peab organism ise taastama loomuliku tsükli ja seda pole toimunud veel. Uuesti alustades läheb kõik paika.
Muude põhjuste osas peaks naistearstile pöörduma, arvan, et muretseda pole vaja.

Kalle Kurvits