psorigerb n 07.12.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Sooviks teada, kas psorigerb n aitab hästi psoriaasi vastu? Mis on parimad käsimüügist ostetavad RAVIMID psoriaasile??? Ette tänades.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere

Psorigerb N salv sisaldab kivisöetõrva, karbamiidi ja salitsüülhapet, abiainetena on lisatud glütserüülkokoaat, ceteareth-25, stearüülheptanoaat, macrogol, kookospähkliõli, bensüülalkohol, glükoonhape, vesi.

Salv on näidustatud ekseemi ja psoriaasi raviks ja tõrva sisalduse tõttu kuulub soodustingimustel väljastamisele.

Ravi eesmärk Psorigerb`iga on saavutada nahka kahjustamata võimalikult pikk nn. haigusvaba periood, kaotada soomusalad ja seal all asuvad paapulid - nahast kõrgemad vohandid.

Salv soodustab sarvestunud naha-alade irdumist ja takistab nende tekkimist.

Salv vähendab sügelust, on põletikuvastane ja desinfitseeriv, mis aitab kaasa haigestunud naha ravimisele.

Viimasel ajal on raskusi selle saamisel ja seda leiab vaid vähestest apteekidest.

Käsimüügis saadaolevad arvukad nahasalvide seeriad (Essex, Eucerin), Eximin jt. omavad eelkõige pehmendavat toimet. Valikut aitab teha targa arsti soovitus (otsi kliinik.ee) ja omaenda nahal proovimine. Piisavalt efektiivseid vahendeid käsimüügis ei ole ja üldse on psoriaasi ravi väga raske.

Kalle Kurvits