4 erinevat tbl-i päevas 12.10.07 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
minu mureks on erinevate ravimite samaaegne tarvitamine. Vaevlen paanikahäire ja rauapuudus aneemia käes, seetõttu on tohter kirjutanud järgmised tabltid:
Efexor xr 75 mg. paanika raviks 1tbl. päevas, Alprazolam- grindeks 0,5 mg. 1tbl. korraga hädaolukorras.
Retafer 100 mg. Fe ja Cardioace rauapuuduse raviks.
Täna hommikul peale sööki võtsin efexori ja cardioace-i, kuid veidi aja pärast tundsin end üli kehvasti ( paanikahoog) ja võtsin veerand alprazolami. Nüüd uus häda, kas on ikka ohutu niimoodi tbl-tte manustada?
Minu halva enesetunde peapõhjuseks on pearinglus. Absoluutselt iga päev vaevlen selle käes, et pea käib ringi ja on justkui vatti täis. Kuna tohtrid pole erilist tervisehäda leidnud, siis küllap tegemist paamikahäirega. Nüüd lugesin siitsamast, et pearingluseks kohe eraldi ravim olemas - Stugeron 0,025. Äkki ei peakski peotäis ernevaid rohtusid sööma? Mis puhul seda ravimit täpsemalt kasutatakse?
Murelik 40 a. naine

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Arst on teile määranud antidepressandi (Efexor) ja lähtub sellest. Rauatablettide ja mõnede toidulisandite tarvitamine ei oma siin olulist mõju.
Alprasolaam on rahusti (tuntud ka kui Xanax).
Arvan, et teid võivad häirida Efexori kasutamisega kaasnevad nähud. Enamasti need mööduvad kui antidepressant saavutab terapeutilise toime, see nõuab veidi harjumist.
Soovitan läbi lugeda Exeforiga kaasasoleva kasutusjuhendi.
Kui tõesti arsti diagnoos ei ole õige ja arvate abi saavat näiteks Stugeronist, siis sel teema tuleks teil uuesti arsti poole pöörduda.

Kalle Kurvits