Silmatilgad 30.11.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!

Pidevast arvutiga töötamisest on silmadesse pinge tekkinud. Silmad väsivad ruttu ja mõnikord on neis tugevad torked. Tundub, et justkui silmaümbrus (silmalaod) jms. oleks ka väsinud.

Seda on varemgi ette tulnud väga pingelistel aegadel (sess jms.). Silmaarst on selleks puhuks tilku kirjutanud, nüüd aga ei ole võimalik arsti juurde minna ravikindlustuse puudumise tõttu hetkel. Kas apteegi käsimüügist on võimalik saada mingeid retseptita tilku (olen nende kohta lugenud)?

Agnes

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Küsige apteegist Visine silmatilku.

Info leiate:

http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=5196

Viimasel ajal on leidnud kinnitust ka Vitavision tablettide hea toime. Vitavision on looduslik preparaat silmade kaitseks, mis kaitseb silma võrkkesta ja nägemisnärvi UV-kiirguse ning vabade radikaalide lagundava toime eest, tugevdab silma veresoonte võrgustiku seinu, aidates ära hoida verevalumeid, parandab nägemisteravust ning alandab vanaduskae tekkimise riski.

Vitavisioni tablett sisaldab bioflavonoide, mustikaekstrakti, beetakaroteeni ja aafrika saialille ekstrakti.

Kasutatakse kui tegevus on seotud suure silmade koormusega, silmade üleväsimuse korral; inimestel, kellel on tõusnud silma võrkkesta kahjustuste oht (näiteks suhkruhaiged, hüpertoonikud), inimestel, kes koormavad oma silmi tugeva UV-kiirgusega (liigne arvuti kasutamine, teleri vaatamine, ereda päikese toime.

Kalle Kurvits