Põie ja neerutee 08.11.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Palun ütelge , kui kaua võiks järjest juua apteegi neeru- ja põie teed, üks arst
soovitas juua, kuna mul olevat eelsoodumus neerukivide tekkeks, aga unustasin küsida, et kas nüüd terve elu tuleks juua?
Ja veel: olen juba 9 kuud võtnud niisugust preparaati nagu ursosan.Nüüd , käies teise arsti juures soovitati natuke aega võtta Mezym fortet ,aga unustasin seal täitsa mainida, et võtan juba ursosani, kodus aga hakkas mure, et ega nüüd midagi toprlt ei saa?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Leesikatee on ikka ravimtaimetee, mitte jook. Kasutama ei peaks rohkem kui on hädavajadus ja vaevalt, et selle maitse teid eriti kauemaks ahvatleb.
Leesikapreparaatide pikaajaline ja suurtes annustes tarvitamine võib esile kutsuda kuseteede limaskesta tugeva ärrituse ja põletikuliste protsesside ägenemise, aga ka oksendamise, kõhulahtisuse ja nurisünnituse.
Piisav joodava vee kogus on neerukivide vältimiseks vajalik ja samuti saab arst öelda, milliseid toiduaineid peaks vähem tarvitama, sest arst teab kivide iseloomu (millline aine).
Krooniliste haiguste puhul tarvitatakse ravimeid pidevalt, ka selle määrab arst.
Mezym ja Ursosan ei ole teineteist segavad ravimid.
Ursosan on sapikivide puhul. Mezym seedefermentide puuduse korral.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

neerutee

Kas raseduse ajal voib neeruteed juua?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Leesikaga raviteed ei sobi kindlasti.
Rasedus on üldse tundlik teema ja soovitusi-lubasid keegi kergel käel ei anna. Nii ka mina. Kõik tervisega seotud asjad konsulteerib rase ...

Loe edasi

Põie ja neerutee joomine

Tere

Kas põie-ja neeruteed võib juua ka profülaktika mõttes?Nimelt töötan üsna külmades ruumides ja isegi kui soojalt riietun on ikka kehas nagu külm sees. Neerupõletikku ei ole kunagi olnud ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Põie-neeruteede põhiline toime on diureesi suurendamine. Seda on põletike puhul vaja. Muidu suurendate oma WC-s käimise sagedust.

Parim soovitus on nõuda töötingimuste ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: