Yarina 31.10.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Olen võtnud mitu aastat rasestumisvastaseid pille Yarina, tänu 2-nädalasele komandeeringule, kuhu unustasin pillid kaasa võtta on jäänud vahe sisse. Küsimus kas uue pakiga peaksin nüüd alustama menstruatsiooni esimesel päeval või mingil muul ajal?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Alustage Yarina võtmist tsükli esimesel päeval, st menstruatsiooni esimesel päeval. Sellisel juhul olete te koheselt raseduse eest kaitstud. Te võite alustada tablettide võtmist ka tsükli 2...5. päeval, kuid siis peate te esimese tsükli esimesel seitsmel päeval kasutama lisaks muid rasestumisvastaseid vahendeid (nt kondoom).

Kalle Kurvits