retafer 12.06.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere, Kalle Kurvits
Minul on hästi madal rauasisaldus veres . Arst määras mulle retafer. Aga juba kolmandal päeval tundsin häirivad valu paremas küljes ribide all. Selline tunne nagu see koht oleks vett täisseda ( raskem ) ja see sunnib mind lausa kinni hoidma sellest. Keel on ka haige Vahest on ka kõrvetav tunne maos ja suus on mõru maitse. Minul on ka enne antud retafer raua tõstmiseks aga igakord see enesetunne läheb selliseks ja olin sunnitud lõpetama retaferi võtmist. Siseosak. juhataja soovitab tilgutise abil tõsta raua sisaldust . Sest madal raud teeb mind uniseks ja väsinud . Ka jalgades esinevad krambid. Tahan küsida: kas see meetod ( tilguti abil) ei ole ohtlik? Kuidas ta mõjub ? Kas ta võib mõjutada südant , maksa magu , põrna ja sappi negatiivselt?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tilguti on kõige kiirem ja efektiivsem ravimi manustamise viis, mida kasutatakse enamasti statsionaaris. Ravim jõuab vahetult verre. Magu jääb vahele. Maksa läbivad kõik ained, manustamisviisist sõltumata.
Tilgutatava ravimi farmakokineetika, toime, kõrvaltoimed, kõik ohud ja muu on konkreetse ravimi kasutusjuhendis kirjas.
Muidugi on lisaks pisike trauma, nõelatorge.

Kalle Kurvits