suitsetamine 25.10.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere! Palun soovitage, millist ravimit (tabletid ?) oleks tõhus kasutada kui on soov suitsetamisest loobuda?

Ette tänades,

Leena

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Näib, et olete Nicorette närimiskummi-plaastrit juba proovinud.

Ise soovitan maha jätta paugupealt, olles eelnevalt paari päeva jooksul tõmmanud suitsu niipalju kui jõuate (minu isiklik kogemus).

Tablette otseselt selleks müügil ei olegi. Abistava vahendina võib arst määrata Zybani, see on bupropiooni sisaldav antidepressant, mille kasutamine suitsetamise mahajätmisel on viimasel ajal "moes". Antidepressant leevendab kõik teie ihad, pinged, soovid ja tungid, seega otsustaja on arst ja teie ise.

Kalle Kurvits