Psoriaas 25.10.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Milliseid psoriaasiravimeid võib kasutada raseduse ajal ja milliseid mitte mingil juhul ja miks?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,Neotigason kapsleid ja põhilist välispidist psoriaasiravimit Daivonexi ei tohi raseduse ajal kasutada, mõlema kasutusjuhendis on tootja sellekohane märge. Neotigasoni kasutamisel on väga suur risk lootekahjustuse tekkeks. Daivonexil selgitusi ei ole lisatud.

Ka Alphosyli tootja soovitab igaks-juhuks hoiduda raseduse ajal tarvitamisest.Küll aga ei keelata Psorigerbi, Polytari, Fongitari (2 viimast peanahale) kasutamist, nahasalve-kreeme psoriaasi leevendamiseks on teisigi, igaühel on kaasas kasutusjuhend kus raseduse riskid on kindlasti näidatud (kui neid on).

Kõige paremat nõu peaks teile andma teie oma arst. Võiksite sama küsimuse esitada ka kliinik.ee arstidele (n. nahahaigused).Kalle KurvitsKas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

psoriaas

Olen 36 aastane mees, kellel on psoriaas suguelunditel (munanditel ja peenisel eesnahal), tahaksin teada, millised võimalused on selles piirkonnas psoriaasi raviks? Kõik salvid, kreemid ju sellesse piirkonda ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Ravivõimalused nii komplitseeritud haiguse osas nagu psoriaas ja veel sellistel delikaatsetel kohtadel on ikka nahaarsti pärusmaa.
Psoriaasi ravi on kompleksne ravi ja nahaarstil ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: