Psoriaas 25.10.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Milliseid psoriaasiravimeid võib kasutada raseduse ajal ja milliseid mitte mingil juhul ja miks?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Neotigason kapsleid ja põhilist välispidist psoriaasiravimit Daivonexi ei tohi raseduse ajal kasutada, mõlema kasutusjuhendis on tootja sellekohane märge. Neotigasoni kasutamisel on väga suur risk lootekahjustuse tekkeks. Daivonexil selgitusi ei ole lisatud.

Ka Alphosyli tootja soovitab igaks-juhuks hoiduda raseduse ajal tarvitamisest.

Küll aga ei keelata Psorigerbi, Polytari, Fongitari (2 viimast peanahale) kasutamist, nahasalve-kreeme psoriaasi leevendamiseks on teisigi, igaühel on kaasas kasutusjuhend kus raseduse riskid on kindlasti näidatud (kui neid on).

Kõige paremat nõu peaks teile andma teie oma arst. Võiksite sama küsimuse esitada ka kliinik.ee arstidele (n. nahahaigused).

Kalle Kurvits