sos pillid ja oksendamine 21.01.06 / Ravimid

Külastaja küsib:

lUGU lühike.kuna vahekorra ajal ei läinud kõik nii ohutult nagu vaja.on nyyd paanikaklubi..tõsine.NImelt...esitex...ideepoolest peaks olem ajärgmise menstruatsioonini umbes nädal....kuid sellele vaatamata kuna mul see asi ebaregulaarne..otsustasin et wõan sos tablette..nii..esimene sai ilusti wõetud...teine ka ..kuid kax tundi peale teise wõtmist oksendasin. Tablettidega kaasas olevas kirjas on öeldud et esimene tablett tuleb oksendamise korral uuega asendada..ning teine tablett ikkagi 12h möödudes wõtta.kuid teise tableti oksendamise kohta ei olnud midagi öeldud.KUna see juhtus öösel..ei oleks mul olnud uut tabletti wõimalik muretseda.nNyd on juba teisest tabletist möödas 12h ...mix nyyd...kas nyyd peaxin wõtma weel tabelti w mõjub ka see esimene?yhesõanag on suur paanika!!!

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jah, olukord näib segane.
Oksendamine võis tuleneda tableti kõrvaltoimest aga siis oli ka toime.
Ma arvan, et liigseks muretsemiseks põhjust pole.

Ja mida mõelda vahekorra "ohutuse" all?
Näib, et Teie mõtlete raseduse võimalust, mina aga suguhaigusi. Olen ise 47 ja Teie hirm raseduse ees on mulle mõistetamatu, pigem kardaksin AIDS-i jms. Kui saate sama vanaks, mõistate mind.
Rasedus lõpeb uue väikese inimese sünniga, ebamugav ehk tõesti, aga tagantärgi ei kahetse seda enamus normaalseid inimesi.
Selle "hirmu" välistamiseks on apteegis rasedustest.
Soovitan lugeda SOS-pilli kasutusjuhendit uuesti, teil on veel aega ebamugavuste vältimiseks. Kui viskasite ära, lugege siit:
http://www.sam.ee/PIL/Hum/PIL_11518.pdf

Kalle Kurvits