Aspiriin ja astma 30.09.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Mind huvitaks miks ei tohi astma korral võtta aspiriini?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Aspiriini (kui originaalravimi) info toob vastunäidustusena anamneesis salitsülaatide või sarnase toimega ainete (eriti mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite) poolt esile kutsutud astma. Seega kui astma põhjus ei olnud ülatoodud, on oht väiksem. Selle kinnituseks hoiatus allpoolt: ärge võtke Aspirini kui teil on salitsülaatide või sarnase toimega mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite poolt esilekutsutud astma;

Ilmselt peate silmas aga Tallinna Farmaatsiatehase atsetüülsalitsüülhappetablettide infos olevat rida, et astma korral on see vastunäidustatud. Ja seda ilma täpsustava selgituseta. Tootja võtab ensesele vastutuse kui millegi eest ei hoiata ja Bayer on ilmselt aspiriini originaaltootjana teadlikum, täpsem ja vastutusvõimelisem.

Kalle Kurvits