Calcigran 10.09.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere!
Infolehel on kirjas, et calcigrani närimistabletid sisaldavad kaltsiumkarbonaati ja D-vitamiini. Aga on ju teada, et organism ei saa omastada kaltsiumi kriidist ja D-vitamiini juuresolek ei saa seda kuidagi muuta. Piimast saab omastada küll, kuna seal on Ca-P kompleksid ja oluline on just see CaP suhe, moodustuvate soolade lahustuvus jne ning piimarasva juuresoolek, et sealt saaks D-vitamiini.
Tõesti ei saa aru, miks arstid seda välja kirjutavad, kui see ei toimi...;)

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Tõesti epohhiloov avastus.
Tegelikkuses imendub seedetraktist 30% suu kaudu manustatud kaltsiumist. Kriit ei imendu muidugi, aga mao soolhappe toimel tekib lahustuv kaltsiumkloriid ja edasine on juba arusaadav.

Kalle Kurvits