AD Ciral. 30.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Kas on soovitav seda ravimit määrata inimesele,kellel niigi on probleeme käte värisemisega ja uneusega.Kõrvaltoimed pidid kaduma 2 nädala jooksul,kuid kuidas need 2 nädalat ikkagi vastu pidada?Kas on olemas AD-d millel ei ole nii raskeid kõrvaltoimeid?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Esitage see küsimus oma raviarstile. Tema tunneb teid põhjalikult ning oma õigust ravi määrata.
Antidepressantide (ja ka muude ravimite) rohkusele vaatamata sellist olemas ei ole, mille kõrvaltoimete lahter tühi oleks.

Kõrvaltoimed ei pea avalduma, nad võivad avalduda. Tootja kohus on sellest hoiatada. Kasvõi selleks, et mitte sattuda kohtusse. Seetõttu hirmutatakse paljud nõrgema närvikavaga inimesed ravimeid mitte kasutama, kahjuks.

Kalle Kurvits