Botadin ja magu 17.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Öelge palun, kas botadini pikaajalisel tarvitamisel võiks olla seos kõrvetiste või millegi taolisega maos?
Perearst soovitas võtta artishokki kõrgenenud kolesterooli tõttu ja olen neid tablette võtnud mitu kuud järjest. Lugesin infolehes maohaavadest. Enne tarvitama hakkamist mul maoga mingei probleeme polnud, nüüd aga hakkasin mõtlema, et äkki see on botadiniga seotud. Mida soovitate?

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Soovitan mitte mõtiskleda sel teemal vaid Botadynist loobuda. Siis saab näha, kas kaebused taanduvad. Botadyn ei ole just eluks vajalik. Ja kas olete kolesterooli lasknud määrata ikka rohkem kui korra-paar?

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Coaxil ja maohäired.

Olen võtnud coaxili juba 3 kuud,ärevushäirete raviks.Tervis pole paremaks läinud,pigem halvemaks.Viimased 2 kuud on iga päev maovaevused-magu nagu pakitseb ja vaevab.Kas see on pikaajalisest ärevustundest(üks ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Arvan samuti, peaksite uuringule minema.
Mao probleemide leevendamiseks küsige apteegist Zantacit või Ranisani. Väiksemad doosid on retseptita ja aitavad väga hästi. Võin seda ...

Loe edasi

Väljaveninud magu

Tervist! Paljudel inimestel on probleeme liigsöömisega, sest neil ei teki kunagi täiskõhu tunnet. See aga tuleneb sellest et nende magu on välja veninud. Kas seda oleks võimalik ravida ravimitega? Ning ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Kas tahate ravimitega magu täita või täiskõhutunnet tekitada? Esimesed pole ravimid vaid paisuainetega toidulisandid ja venitavad magu veelgi nagu ka balloon mida kõhtu pannakse viimasel ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: