antidepressandi mõju kehakaalule 11.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,
Tarvitan Remeroni 4 kuud(ees veel 4 ravikuud,diagnoosiks meeleoluhäired),selle ajaga on mu kehakaal tõusnud 5kg. See on aga mulle suureks probleemiks. Olen püüdnud vähedada maguse jms söömist,aga see ei aita. Kui enne selle ravimi tarvitamist oli kerge alla võtta,siis ravi ajal kaal kohe ei taha langeda,tee või tina.Oskate äkki soovitada midagi selle ravimiga sobivat kaalualandajat või seedimist soodustavat/parandavat "asja"
Oleksin väga tänulik,sest muidu olen ravi lõppedes elevant

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Mitut "head" korraga ei saa. Antidepressantidega võite saada teisigi ebasoovitavaid nähte ja need on kasutusjuhendis kirjas.
Kaalualandamise teema on tüütuseni leierdatud meedias. Iga päev potsatab postkasti mitu reklaami sel teemal. Internet on juttu täis, kirjutage otsimootorisse mingi seonduv sõna (näiteks kehakaal) ja lugege.
Mingeid spetsiaalseid tooteid antidepressantidega koos kasutamiseks ei ole.
Mõned retseptiravimid on, aga need määrab arst ja minu arust on Teil depressiooni alanemisega rohkem võimalusi tegeleda iseendaga, näiteks vaadata mida ja kuipalju on otstarbekas süüa. Magusa vähendamine on ebapiisav kui sööte rohkesti saia-leiba või rasvaseid tooteid jne.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

4 erinevat tbl-i päevas

Tere,
minu mureks on erinevate ravimite samaaegne tarvitamine. Vaevlen paanikahäire ja rauapuudus aneemia käes, seetõttu on tohter kirjutanud järgmised tabltid:
Efexor xr 75 mg. paanika raviks ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Arst on teile määranud antidepressandi (Efexor) ja lähtub sellest. Rauatablettide ja mõnede toidulisandite tarvitamine ei oma siin olulist mõju.
Alprasolaam on rahusti (tuntud ...

Loe edasi

Prozac

Tere! Sooviksin teada, et kui ma palun perearstil suure kurnatuse, depressiooni ja atoonia puhul välja kirjutada just Prozacit, mitte Cipramili, siis kas perearst arvestab seda soovitust ? Nimelt olen ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Usun küll, et arst mõistab Teid. Lisaks on veel palju-palju uuemaid antidepressante ja arst teab küll Teie seisukorda ja ravimite mõju, aga individuaalselt on inimesed ikka erinevad ...

Loe edasi

Kaalualandajad

Küsiksin võibolla natuke imelikult aga - kui tarvitada erinevaid kaalulangetamist soodustavaid apteegis müüdavaid n.n. toidulisandeid (spirulina, artiśoki, ananassi jne. koostisega) ja need ei ole ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Positiivne mõju kehakaalule?
Tegu on toidulisanditega ja nende tarvitamine on maitse asi. Kasu pole neist tuhkagi kui jääte uskuma reklaame pakenditel. Kui näete ka ise vaeva, ...

Loe edasi

Antidepressandi mõju.

Tere!
Kas oskate öelda, kui kaua püsib organismis antidepressant Zoloft peale ravi lõppemist?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Arvestada võiks 2 nädalaga.
Põhjalik jutt lingil:
http://legeartis.pegasus.ee/ravimid.php?op=vaata&id=1382

Kalle Kurvits

Loe edasi

toime organismis


Lgp proviisor

Kui kaua püsib framexi (ANTIDEPRESSANDI)toime organismis?


Tänan

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

2-3 nädalat, maksimaalselt 5.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: