Prozaci asemel 10.08.05 / Ravimid

Külastaja küsib:

Hiljuti just kusagilt lugesin, et Prozac on meil apteegist kadunud ja selle asemel on samalaadne, ent tunduvalt odavam ravim ilmunud. Oskate äkki öelda, millise ravimiga on tegu ja ilma soodustuseta kui kõrge on selle hind? Aitäh.

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Praegu on neid isegi 3: Nycoflox, Flux ja Framex. Kõigil täpselt sama toimeaine mis Prozacil.
Hinnad on odavad, täpselt leiate www.raviminfo.ee kaudu.

Kalle Kurvits

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Ravimid

Prozac

Tere! Sooviksin teada, et kui ma palun perearstil suure kurnatuse, depressiooni ja atoonia puhul välja kirjutada just Prozacit, mitte Cipramili, siis kas perearst arvestab seda soovitust ? Nimelt olen ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Usun küll, et arst mõistab Teid. Lisaks on veel palju-palju uuemaid antidepressante ja arst teab küll Teie seisukorda ja ravimite mõju, aga individuaalselt on inimesed ikka erinevad ...

Loe edasi

Aspiriin

Olen 74 a. meeS, ilmnes et ma ei kannata aspiriini, mis põhjustab mul angioneurootilist ödeemi (oedema Quinke). Aspiriini sai kasutatud kui tromboosivastast ravimit. Mida kasutada aspiriini asemel?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Aspiriinile kui tromboosivastasele ainele käsimüügis asendajat ei ole.

Tugevat tervist,
Kalle Kurvits

Loe edasi

flux 20

Kas Teil on andmeid selle kohta, kuivõrd antidepressant Nycoflox (Nycomedilt) on samaväärne (kirjade järgi) sama toimeainet (fluoksetiini) sisaldava Flux 20'ga (Hexal)(see vist nö geneeriline või koopiaravim)? ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Mõlemad ravimid on geneerilised ehk koopiaravimid. Originaalravim, tõeline trade-name, on hoopis Prozac, tootja Eli Lilly.
Prozaci info on:
http://www.magnum.ee/cgi-bin/script/kaup?enable-zero=no&kaup=10778
Loe edasi

Alminox

Tere!
Mul on pidevad kõrvetised söögitorus peale söömist, arvatavasti on tegemist reflukshaigusega. Päeval ei ole ravimeid vaja, aga öösel pikali olles valgub maosisu söögitorusse ja siis pean une ...

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,

Aminoxil näidustusteks on mao- või kaksteistsõrmiksoole haavandid. Mao ülihappesuse ja kõrvetiste s ü m p t o m a a t i l i n e ravi.
Täieliku info, ka kõrvaltoimed, leiate aadressilt:
Loe edasi

Saroten või prozac?

Neuroloog kirjutas mulle krooniliste seljavalude leevendamiseks saroteni. Perearst soovitas saroteni asemel kasutada prozacit, põhjendades seda prozaci väiksemate kõrvalmõjudega. Kumba ravimit eelistada?

Kalle Kurvits

Vastas dr Kalle Kurvits

Tere,Apteekril ega kellegil teisel peale arsti ei ole õigust patsienti tundmata ning diagnostika ja ravi peensusi teadamata analüüsida arsti ravimieelistust.

Arvaksin, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: