lahtistite tarbimine 09.10.01 / Ravimid

Külastaja küsib:

Tere,

Millal lahtistite sage tarbimine (näiteks Guttalax ja senna tee) võib ohtlikuks muutuda e. kui harva v sageli on ohutu? Lugesin ükskord, et lahtistite tarbimine võib põhjustada selliseid soolestiku häireid, et normaalselt jääkide väljutamine enam ei toimugi.

Vastuse eest ette tänades,

Marve

Arst vastas:

Kalle Kurvits

dr Kalle Kurvits

Proviisor

Tartu Uus Apteek

Tere,

Jah, see võib olla küll nii, et pikapeale soolestiku oma normaalne motoorika ilma ärritava lahtistita ei toimi, kujuneb välja soole loidus. Kindlasti on abiliseks ballastide suurendamine toidus ja palun mitte pidada ballastiks teraleiba jms. See saab ikka olla rohke madalakalorsusega toit, kapsas on parim.

Väga hea on ka Fibrex, talutava maitsega helbed, mis puistates jogurti või muu vedeleku sisse paisuvad kõvasti, kalorsus on aga madal. Proovige, soovitan. Müügil hästivarustatud apteekides.

Kalle Kurvits